Nowe metody leczenia SM - szansa dla chorych

eczeniu SM.Co powoduje zespół Devica?Choroby autoimmunologiczne to najczęściej choroby o nieznanej medycynie genezie, czyli krótko mówiąc nie wiadomo czym są spowodowane. Nie inaczej jest w przypadku choroby Devica. Naukowcy maja

Nowe metody leczenia SM - szansa dla chorych Stwardnienie rozsiane to okropna choroba. Jednak dobre z pewnością przyniesie choremu ulgę w cierpieniu i jest szansa, że powstrzyma rozwijanie się choroby. Krótko o leczeniu SM.

Co powoduje zespół Devica?

Choroby autoimmunologiczne to najczęściej choroby o nieznanej medycynie genezie, czyli krótko mówiąc nie wiadomo czym są spowodowane. Nie inaczej jest w przypadku choroby Devica. Naukowcy maja kilka podejrzeń co do czynników powodujących ten zespół, ale nie ma co do tego stu procentowej pewności.

Wyniki badań na pacjentach nie są na tyle ścisłe, aby jednoznacznie wskazać przyczynę tej choroby. Nie można jednoznacznie wskazać żadnego konkretnego czynnika wywołującego chorobę. Wiadomo, że chorych jest około 1% osobników białych. Ważne by w razie jakichkolwiek niepokojących objawów udać się do lekarza.


Czy możemy pozbyć się stwardnienia rozsianego?

Leczenie niektórych chorób nie jest tak skuteczne, jak byśmy tego chcieli. Wielu z nich nie da się w pełni uleczyć i musimy żyć z nimi na co dzień, a jedną z takich właśnie chorób jest stwardnienie rozsiane. Dzisiejsza medycyna nie zna jeszcze odpowiedniego lekarstwa, które pozwoliłoby nam się pozbyć tej choroby, ale istnieje wiele terapii, które pomogą nam ograniczyć jej zły wpływ na nasze życie.

Mimo, że stwardnienia rozsianego nie da się całkowicie wyleczyć, zawsze możemy w pewnej części sobie z nim poradzić, więc warto próbować różnych metod. Bardzo możliwe, że znajdzie się taka, która będzie dla nas idealna i pomoże nam cieszyć się życiem, nawet mimo choroby. Nigdy nie powinniśmy rezygnować z prób leczenia, ponieważ być może z czasem nasza kondycja znacznie się poprawi.


Kwestia częstotliwości zachorowań na stwardnienie

Częstotliwość zachorować na SM jest bardzo zróżnicowana z geograficznego punktu widzenia. Z danych zebranych na przestrzeni lat wynika, że ryzyko zachorowania na SM jest tym większe im dalej od równika. Znaczenie może mieć wiele czynników, np. klimatyczne, dietetyczne, ekspozycja na promieniowanie słoneczne, czynniki genetyczne i zakaźne.

Pierwsze objawy zachorowania występują pomiędzy 15 a 60 rokiem życia, rzadko jest to przed lub po tym czasie. Kobiety ponad dwa razy częściej chorują na stwardnienie rozsiane. W przypadku zachorowań po 50 roku życia stosunek ten się wyrównuje.



© 2019 http://ranking-piekarnikow.info.pl/