Odpowiednie korzystanie z ogniw solarnych wymaga użycia inwertera. Dobrze działający zapewni właściwe ładowanie się baterii energią pozyskaną z promieni słonecznych.
O pozyskiwaniu\uzyskiwaniu prądu z energii słonecznej.

Prąd w domowym sprzęcie

inwerter fotowoltaicznyPrąd stały jest głównym prądem, który zasila prawie wszystkie układy elektroniczne.
Brak wahań w natężeniu i napięciu takiego prądu gwarantuje dobre działanie wrażliwych na takie zmiany układów.

Praktycznie w każdym sprzęcie elektronicznym, który mamy w domu musi posiadać prostownik (inwerter AC-DC) aby urządzenie mogło poprawnie działać po podłączeniu pod gniazdko. Urządzenia domyślnie zasilane bateriami nie muszą posiadać żadnego inwertera do prądu stałego, ponieważ wszelkie akumulatory i baterie wytwarzają prąd o stałym napięciu, więc inwerter nie jest potrzebny.

Opłacalność paneli fotowoltaicznych

inwerter fotowoltaiczny Montaż paneli słonecznych może pomóc ograniczyć wydatki związane z energia elektryczną. Nawet w Polsce, gdzie ilość godzin światła wynosi około 1500 na rok.

Jest to wystarczająca ilość aby, przy dobrym zaplanowaniu rozmieszczenia tych paneli, inwestycja w miarę sprawnie się zwróciła. Ceny takich paneli na przestrzeni lat stały się bardziej przystępne, więc teraz ogniwa fotowoltaiczne stanowią spora konkurencję dla solarów podgrzewających wodę.

Coraz więcej właścicieli domów decyduje się albo na jedne albo an drugie.

Magazynowanie prądu z ogniwa fotowoltaicznego

Panele fotowoltaiczne wykorzystują energię słońca, aby wytworzyć prąd.
Wytworzona w ten sposób energia jest magazynowana w akumulatorze i wykorzystywana w razie potrzeby.

Jednak sam akumulator nie wystarczy, ponieważ prąd docierający z ogniwa jest prądem zmiennym, wiec nie może zostać zmagazynowany w akumulatorze. Akumulator musi być naładowany prądem stałym o zadanym napięciu, inaczej się nie naładuje,a my nie będziemy mogli skorzystać z energii wyprodukowanej z naszego ogniwa słonecznego.

Dopiero przy zastosowaniu inwertera fotowoltaicznego pomiędzy ogniwie a akumulatorem możemy poprawnie go naładować, a później korzystać z tej energii..

Dodane: 25-07-2016 18:03

Tagi: ekologia inwerter fotowoltaika inwertery energia

Widok do druku:

inwerter fotowoltaiczny